Bu yıl altıncısını gerçekleştirdiğimiz Katsuninkan Takımlar turnuvası senpailerimizin organizasyonuyla kachinuki formatında gerçekleştirildi. Turnuva sonunda Serkan Dolan, Kaan Ateş ve Can Çıdam’dan oluşan takım 1. olurken Uğur Güneş mücadele ruhu ödülüne layık görüldü. Katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


Italya’nın Modena kentinde aralık ayında gerçekleştirilen dan sınavında senpailerimizden Büşra Aydoğdu 4. dan olmaya layık görülmüştür. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

1-2 Aralık tarihlerinde Istanbul’da Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe Kampüsünde gerçekleştirilen Türkiye Kendo Şampiyonasında dojomuz:

Erkek Takımlar Türkiye Şampiyonu ( Suzumura Takaya, Can Aydogdu, Serkan Yıldırım, Serkan Dolan, Berk Gökmen )
Kadın Takımlar Türkiye Şampiyonu ( Tuğçe Belin, Büşra Aydoğdu, Saadet Kök )

Bireysel kategorilerde,

Erkekler Türkiye Şampiyonu ( Can Aydoğdu )
Kadınlar Türkiye Şampiyonu ( Saadet Kök )
Kadınlar Türkiye 2.si ( Büşra Aydoğdu )
Kadınlar Türkiye 3.sü ( Tuğçe Belin )

başarılarını göstermiştir.

Turnuva sonrası gerçekleştirilen dan sınavında Saadet Kök ve Kaan Gökçe senpailerimiz 3.dan olma başarısını göstermişlerdir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


24 Kasım’da Istanbul’da 3. sü gerçekleştirilen ve Istanbul Japonya Başkonsolosluğu’nun sponsor olduğu kendo turnuvasında Suzumura Takaya, Can Aydogdu ve Saadet Kök’ten oluşan Katsuninkan 1 takımı şampiyon olmuştur. Etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

14-16 Eylül tarihlerinde Kore’nin Incheon kentinde gerçekleştirilen Dünya Kendo Şampiyondası’nda eğitmenimiz Can Aydoğdu, senpailerimiz Büşra Aydoğdu, Tuğçe Belin, Berk Gökmen ve Saadet Kök’ün de içinde yer aldığı milli takımımız ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Kadın takımlar kategorisinde mücadele ruhu ödülüne layık görülen Saadet Kök ülkemize bu büyük organizasyondaki ilk ödülü kazandırarak bizleri gururlandırmıştır. Milli takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

7-8 Temmuz tarihlerinde bu sene ülkemizin ev sahipliği yaptığı 9. Balkan Kendo Şampiyonası’nda Türkiye Erkek Takımlarda tarihinde ilk kez şampiyon olarak bizleri gururlandırmıştır. Milli takımımız Kadın takımlar ve Genç takımlar kategorilerinde ikinci olurken, dojomuzdan Kaan Ateş gençlerde mücadele ruhu ödülünü, kadın bireyselde dojomuzdan Saadet Kök üçüncülüğü ve Hümeyra Cansız ise mücadele ruhu ödülünü kazanmıştır. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eder, katılan ve başarı elde eden herkesi tebrik ederiz.

Şampiyona sonrası gerçekleştirilen dan sınavında dojomuzdan Oğuzhan Doğu 2.dan, Kaan Ateş ve Can Çıdam 1.dan olmuşlardır. Arkadaşlarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


20-22 Temmuz tarihlerinde Livio Lancini sensei (7. Dan) önderliğinde gerçekleştirilen kendo seminerinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ülkemizde kendonun gelişiminde büyük katkıları olan ve ülkemizi pek çok defa ziyaret eden hocamız Asami sensei (8. dan) ile Istanbul’da bu sene haziran ayında bir dizi çalışma yaptık. Dojomuzda gerçekleştirilen bu çalışmalara katılan herkese ve hocamıza sonsuz teşekkürler.

30 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında, dünyanın önde gelen kendo hocalarından Masatake Sumi Sensei ( 8. dan hanshi ) ülkemizde ilk kez seminer düzenledi. Başta Sumi sensei olmak üzere, bu etkinlikte beraber kendo paylaştığımız herkese ve özellikle ülkemizde kendonun gelişimi için emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

16-17 Aralık tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Coğrafya Fakültesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 12. Türkiye Kendo Şampiyonası’nda dojomuzdan;

Erkek Bireysel Şampiyonu: Can Aydoğdu
Erkek Bireysel Mücadele Ruhu Ödülü: Serkan Dolan

Kadın Bireysel Şampiyonu: Tuğçe Belin
Kadın Bireysel Üçüncülüğü: Saadet Kök

Küçükler Kategori A Şampiyonu: Yağız Ateş

Küçükler Kategori B Mücadele Ruhu Ödülü: Deniz Unan

Erkek Takımlar Üçüncülüğü: Katsuninkan A (Can Aydoğdu,Serkan Dolan,Berk Gökmen,Kaan Gökçe,Cem Ural)

Erkek Takımlar Mücadele Ruhu Ödülü: Cem Ural

Kadın Takımlar Üçüncülüğü: Katsuninkan (Tuğçe Belin,Saadet Kök,Cansu Topçu)

Başarılarını kazanmışlardır.

Organizasyonda düzenlenen dan sınavında dojomuzdan:

Bünyamin Ergen 2. dan,
Ali Ertenü 1.dan,
Deniz Unan 1.dan,
Salih Can Demir 1.dan,

olmuşlardır.

Organizasyonda görev alan, turnuvaya katılıp mücadele eden ve tribünden bizi destekleyen herkese çok teşekkür ederiz. Başarı kazananları ise tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.